Kültür Mahallesi, Ord. Prof. Dr. Sebastiana Lagona Cad. No: 20, D: 4 Aliağa / İzmir
Telefon
WhatsApp

Bitkisel Peeling

Bitkisel Peeling

Bitkisel Peeling

Bitkisel peeling, kimyasal peeling mantığı ile yapılan peeling işlemidir. Fark ise kimyasal ilaç yerine bitkisel içeriklerin kullanımıdır. Özel otların birbiri ile tepkimesi ve deri altındaki etkileri hesaplanarak karışım edilen ve doğal otlar kullanılan  bir uygulamadır.

Bitkisel Peeling İşleminde Kullanılan Etken Madde Nedir?

Kullanılan ürünlerde etki eden ve cilt problemlerini tedavi eden maddeler, vitaminler, proteinler, enzimler, visköz, karbonhidratlar, mineraller ve deri altında kolajen yapımını hızlandırıcı, hücreleri yenileyici yapı taşlarıdır. Bu maddeler bitkilerden elde edilerek kokteyl edilir.

Bitkisel peeling içinde bulunan bazı otlar, menekşe, sarısabır otu, yosun, papatya, sinir otu, ciğer otu, bazı bitkilerin özleri ve suları.

Bitkisel Peeling İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlem cilt bakımı ve kimyasal peeling gibi yapılır. Maskeler, tonik uygulamaları, serum ve ilaç uygulamaları. Uzman kişi tarafından belirlenerek hangi aşamanın ne şekilde yapılacağı tespit edilir ve uygulanır.

Kimlere Uygulanabilir?

àAkne problemi yaşayan

·         àFazla yağlı cilt yapısına sahip

·         àSoluk ve cansız bir deriye sahip olan

·         àYara izi

·         àSivilce izi

·         àGeniş gözenekler ve buna bağlı oluşan siyah noktalar

·         àSelülit

·         àDerin olmayan çatlak görünümü

·         àKoyu cilt rengi

·        àPigmentasyon dengesizliği

Elastikiyet kaybı yaşayan ve dış faktörlerden, yer çekiminden daha çok etkilenen deri yapısına sahip kişilerde bitkisel peeling işlemi başarılı sonuçlar veren bir yöntemdir.