Kültür Mahallesi, Ord. Prof. Dr. Sebastiana Lagona Cad. No: 20, D: 4 Aliağa / İzmir
Telefon
WhatsApp

Medikal El ve Ayak Bakımı

Medikal El ve Ayak Bakımı

Medikal El ve Ayak Bakımı

Medikal Ayak Bakımı

Medikal ayak bakımı, ayağınızın gereksinimlerine göre yapılan tıbbi bir pedikür işlemidir. Öncelikle ayağınızdaki olası sorunların ortaya konması gerekmektedir.

Nasır, batık tırnak, kalın tırnak, topuk çatlakları, iyileşmeyen yaralar, mantar enfeksiyonları, yanlış ayakkabı seçimine bağlı deri kalınlaşmaları, şeker hastalığının getirdiği zor iyileşen yaralar tanınmalı ve sorunun nedeni saptanmalıdır. Bunun için öncelikle ayak bakımı uzmanı tarafından detaylı bir inceleme yapılır.

El ve ayaklarımıza nemlendirici sürülmesi ya da kısa bir masaj uygulanması bakımlı ellere sahip olduğumuz anlamına gelmez. Bu tabi ki bakım işlemlerinin oldukça önemli bir parçasıdır ancak tek başına yeterli değildir. Bunun nedeni tırnakların el ve ayaklarımızın ana noktası olmasıyla ilgisi vardır.

Bakımsız ve dikkatsiz uzamış ya da kesilmiş tırnaklar her zaman el ve ayaklarınızın bakımsız görünmesine sebep olacaktır. Aynı şekilde tırnak yeme alışkanlığına sahip kişilerde de aynı sorun görülecektir.

Ayak ve El bakımına önem veriyorsanız Podosem El & Ayak Bakım Merkezimizden hemen randevu alın.

Manikür ve Pedikürün en önemli aşamalarından biri ve son aşama olarak uygulanan aşamalarından biri oje sürme aşamasıdır. Bakımlı el ve ayaklara sahip olmak istiyorsanız sezonun moda olan renkleriyle tırnaklarınızı renklendirebilir ve giydiğiniz kıyafetlerle uyumlu bir hava yaratabilirsiniz.

Peki kırılan ya da ayrılan tırnaklarınızı kuvvetlendirmek için ne yapmalısınız?

Çoğumuz buna kalsiyum eksikliğinin, ya da düzensiz beslenmenin neden olduğunu sanırız. Fakat bunun esas nedeni kuru tırnaklardır. Kırılan tırnaklar için en iyi çözüm, yağlar ve losyonlarla onlara iyi bir bakım sağlamaktır.