Kültür Mahallesi, Ord. Prof. Dr. Sebastiana Lagona Cad. No: 20, D: 4 Aliağa / İzmir
Telefon
WhatsApp

Siğil Bakımı

Siğil Bakımı

Siğil Bakımı

Siğil Tedavisi İzmir

Son dönemde gelişmeler siğil tedavisi ile siğillerden kurtulabilmeyi mümkün hale getirmiştir. Uygulamanın amacı siğili besleyen damarların yok edilmesidir. Böylece siğillerin kurutularak atılması sağlanmaktadır.

Siğillerin şekilleri bulundukları bölgeye göre değişiklik gösterir. Genellikle deri ile aynı renkte olup, sert ve kabarık bir görünüme sahiptirler.

Siğil Hangi Bölgelerde Görülür?

Siğillerin yoğun olarak görüldüğü bölgeler;

  • Boyun bölgesi,
  • Elin üst kısmı ve parmaklar,
  • Yüz,
  • Genital bölge,
  • Sırt bölgesi,
  • Ayaklar,
  • Bacaklar,
  • Dekolte bölgesi.

Siğil Bulaşıcı Mıdır?

Siğiller kolayca bulaşabilmektedir. Siğil oluşumuna sebep olan virüsler kişiden kişiye bulaşabileceği gibi, kişisel kullanım malzemeleri aracılığı ile de bulaşabilmektedir. Bu sebeple siğili olan kişiler ile yakın temastan kaçınılmalı, eşyalar ortak kullanılmamalıdır.

Virüs, vücuda alındıktan hemen sonra siğil çıkmaz. Siğilin ortaya çıkması 1-8 ay arasında değişmektedir. Ciltte yara varsa siğilin ortaya çıkması daha kısa sürebilmektedir.

Cildin ıslak ya da nemli olduğu durumlarda bulaşma riski daha yüksektir. Bu sebeple hamam, sauna, havuz gibi yerlerde siğil bulaşma olasılığı daha fazladır.

Ayrıca vücudunun herhangi bir yerinde siğil bulunan kişi, diğer bölgelerine de siğili bulaştırabilir.

Siğil Tedavisi Kalıcı Mıdır?

Söz konusu virüs tekrar bulaşmadığı takdirde Siğil Tedavisi işlemine tekrar ihtiyaç duyulmayacaktır. Virüsten korunmak için gerekli önlemler alınır ve kontroller düzenli olarak yaptırılırsa tedavi kalıcıdır.

Siğilden korunmak için kişisel eşyaların bakımı ve kullanımı kişisel yapılmalı ayrıca kişisel bakıma özen gösterilmelidir.

Siğil Tedavisi Ankara hakkında sorularınız olması halinde aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

Siğil Tedavisi Ağrılı Mıdır?

Yassı ve küçük siğillerde işlem anesteziye gerek duyulmaksızın yapılabilmektedir.

Ayak tabanındaki siğiller için uygulanan işlemde ağrı hissedilebilmektedir. Bu sebeple lokal anestezi ile işlem yapılması gerekebilmektedir.

Tedavi Sonrası İz Kalır Mı?

Siğil Tedavisi sonrasında uygulama bölgesinde iz kalmamaktadır.